ExternalLink google chrome browser feature image
نحوه سفارشی کردن نوار اسکرول در Chrome با نوارهای پیمایش سفارشی
۱۴۰۱-۰۵-۱۴
نمایش همه

چگونه اعتبار دامنه را تقویت کنیم: بررسی و بهبود این استاندارد کلیدی سایت

DA tarahaneaval

دانستن اعتبار دامنه شما برای کمک به ایجاد یا بهبود طرح بازاریابی خود کلیدی است. اما چگونه اعتبار دامنه را تقویت کنیم و چگونه بدانیم که اعتبار دامنه ما چقدر است؟

بیایید به چیستی این معیار و چند نکته برای انتخاب بررسی کننده معتبر دامنه برای کسب و کار خود بپردازیم.

اعتبار دامنه (Domain Authority) چیست؟

Domain Authority (اعتبار دامنه) و یا به اختصار DA به تعداد بک لینک های مرتبط ( پیوندهایی به وب سایت شما از سایر سایت های معتبر) سایت شما اشاره دارد. ارتباط آن بک لینک ها نیز به امتیاز شما کمک می کند.

وب سایت Moz معیار Domain Authority را ایجاد کرد تا به کسب‌ و کارها کمک کند تا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) رتبه‌بندی کنند. آنها رتبه بندی احتمالی یک صفحه را از طریق چندین کانال، «از جمله پیوند دادن دامنه های ریشه و تعداد کل پیوندها، در یک امتیاز DA برآورد می کنند. این امتیاز می تواند وب سایت ها را مقایسه کند یا قدرت رتبه بندی یک وب سایت را در طول زمان ردیابی کند.

برخی از برندها بدون اینکه به ظاهر تلاش کنند معتبر هستند. این به این دلیل است که کلمات کلیدی که به طور طبیعی در وب‌سایت‌های آن‌ها وجود دارند، دارای وزن هستند.

به عنوان مثال، سایت فیلم IMDB دارای DA بالایی است زیرا کلمات کلیدی مرتبط به طور طبیعی در سراسر سایت یکپارچه شده اند. کلمات کلیدی مرتبط ثانویه نیز رایج هستند.

وقتی ایده بهتری در مورد شرایطی داشته باشید که برای آنها معتبر تلقی می شوید، می توانید سایت خود را بهتر بهینه کنید.

اما اعتبار دامنه فقط مربوط به کلمات کلیدی نیست. هرچه بک لینک های سایت شما بهتر باشد، شانس شما برای افزایش اعتبار دامنه بیشتر است.

اعتبار دامنه در مقیاس لگاریتمی تعیین می شود. این بدان معنی است که معیارهای انفرادی همیشه امتیاز را به همان درجه افزایش یا کاهش نمی دهند. هر چه یک معیار مهمتر باشد، احتمالاً تأثیر بیشتری خواهد داشت.

چرا باید به اعتبار دامنه اهمیت بدهیم؟

اگرچه گوگل از اعتبار دامنه در رتبه بندی خود استفاده نمی کند، اما مطالعه Ahrefs نشان داد که بین رتبه بندی اعتبار دامنه و سرپ همبستگی وجود دارد.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که DA ممکن است معیار مفیدی برای سنجش میزان ترافیک ارگانیک شما از گوگل باشد.

اگر می خواهید رتبه بندی سئوی خود را افزایش دهید، استراتژی اعتبار دامنه خود را افزایش دهید. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا اقتدار ایجاد شود، بنابراین اگر فوراً نتایج را مشاهده نکردید نگران نباشید.

امتیاز اعتبار دامنه خوب چیست؟

امتیازات اعتبار دامنه از یک تا ۱۰۰ متغیر است. هنگامی که امتیاز اعتبار دامنه بیشتری دارید، به احتمال زیاد شاهد افزایش در ترافیک وب و رتبه بندی سرپ خواهید بود.

هنگامی که یک وب سایت جدید را راه اندازی می کنید، اعتبار دامنه آن یک است. وب سایت Moz اشاره می‌کند که سایت‌هایی که لینک‌های خارجی زیادی دارند معمولاً دارای اعتبار دامنه (DA) بالاتر هستند، در حالی که سایت‌های کسب‌وکار کوچک و آن‌هایی که لینک‌های ورودی کمتری دارند معمولاً امتیاز DA پایین‌تری دارند.

یک معیار قوی برای سایت شما این است که آن را با سایر سایت های همانند یا مشابه اندازه گیری کنید. DA شما می تواند در طول زمان نوسان داشته باشد. و همچنین با تعداد بسیار زیاد المان های متحرک، شناسایی دلیل تغییر آن می تواند چالش برانگیز باشد. البته این به معنی تسلیم شدن نیست و نیاز است که به فعالیت خود ادامه دهید.

وب سایت Moz چندین عامل را برجسته می کند که می تواند بر امتیاز شما تأثیر بگذارد.

یکی از آنها به سادگی می تواند این باشد که رشد پروفایل پیوند شما هنوز توسط شاخص آنها دیده نشده است.

مورد دیگر زمانی اتفاق می‌افتد که سایت‌های دارای اعتبار بالاتر رشد گسترده‌ای را در تعداد پیوندها تجربه می‌کنند، که ممکن است روند مقیاس‌بندی را منحرف کند. این نوع نوسان ممکن است به طور قابل توجهی بر اعتبار دامنه در پایین لیست تأثیر بگذارد.

همچنین ممکن است از سایت‌هایی که به رتبه‌بندی در گوگل کمکی نمی‌کنند، لینک‌هایی به دست آورده باشید. اگر Moz مقدار متفاوتی از دامنه های پیوند را نسبت به دفعه قبل که از سایت شما عبور کرده بود بخزد، نتایج ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

چگونه می توانید امتیاز اعتبار دامنه خود را افزایش دهید؟

افزایش DA یک فرآیند طولانی مدت است، اما چگونه اعتبار دامنه را تقویت کنیم ؟ در این مورد باید گفت راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

ابتدا یک حسابرسی پیوند انجام دهید. این فرآیند شامل اطمینان از معتبر بودن پیوندهای وب سایت شما است و شامل تاکتیک های سئو کلاه سیاه نمی شود. شما میتوانید در سایت نیل پانتل Ubersuggest را امتحان کنید تا در مورد امتیاز دامنه خود، تعداد بک لینک های فعلی و دامنه های ارجاع دهنده اطلاعاتی کسب کنید.

تصویر ubersuggest از وب سایت نیل پاتل

بک لینک‌ها، که لینک‌هایی از سایر وب‌سایت‌ها به وب‌سایت شما هستند، بر رتبه‌بندی سئو تأثیر می‌گذارند – اگرچه بک لینک‌ها همه یکسان ایجاد نمی‌شوند.

آیا می دانید چگونه برای دریافت لینک های با کیفیت بالا اقدام کنید؟ برای شروع، ابزار بک لینک رایگان نیل پاتل را امتحان کنید. این ابزار در میان چیزهای دیگر، به شما نشان می‌دهد که کدام سایت‌ها به جای شما به رقبای شما پیوند می‌دهند.

ابزار رایگان بررسی بک لینک ها در سایت نیل پاتل- بررسی اعتبار دامنه (domain authority) - چگونه اعتبار دامنه را تقویت کنیم

فیلترهای مختلف در این ابزار، ارزیابی فرصت ها را برای شما آسان می کند.

همچنین جستجو برای فهرست‌های محلی یا فهرست‌های «بهترین» که می‌توانند کسب‌وکار شما را نشان دهند، مفید است. این سایت ها اغلب کسب و کارهای جدیدی را اضافه می کنند.

چگونه اعتبار دامنه (Domain Authority) خود را بررسی کنیم؟

چندین ابزار مرجع لینک متفاوت وجود دارد. اما چگونه بدانیم کدام یک برای ما مناسب است؟

SEO Review Tools دارای یک بررسی کننده اعتبار دامنه اولیه است. به اعتبار (بر اساس کمیت و کیفیت بک لینک) و محتوا نگاه می کند.

سایر معیارهای اندازه گیری شده توسط این ابزار شامل سن وب سایت و امتیاز رسانه های اجتماعی است. امتیاز رسانه‌های اجتماعی شما به میزان فعال بودن پروفایل‌های اجتماعی و تعداد اشتراک‌هایی که محتوای شما دریافت می‌کند مربوط می‌شود.

اعتبار صفحه (Page authority) نیز اندازه گیری می شود. این معیار مانند DA است، با این تفاوت که به یک صفحه خاص نگاه می کند نه کل سایت ها. قدرت صفحه نیز در مقیاس لگاریتمی یک تا ۱۰۰ محاسبه می شود.

اگر می خواهید چندین سایت را به طور همزمان بررسی کنید، Linkgraph’s Free Bulk DA Checker ممکن است گزینه مناسبی باشد. این ابزار به شما این امکان را می دهد که معیارهای DA و هرزنامه را برای حداکثر ۱۰ URL در یک زمان بررسی کنید.

اگر می خواهید دامنه های بیشتری را بررسی کنید، ردیاب رتبه SEO Rankz به شما امکان می دهد صدها دامنه را همزمان بررسی کنید. آنها همچنین یک بررسی کننده بک لینک، نظارت بر بک لینک ها و بررسی کننده در دسترس بودن دامنه را ارائه می دهند.

وب سایت Moz یک ابزار جامع تجزیه و تحلیل سئوی دامنه رایگان دارد. صفحات برتر را با پیوندها، پیوندهای کشف شده و گم شده، دامنه های پیوند دهنده برتر و کلمات کلیدی را با کلیک های تخمینی نشان می دهد.

سپس این ابزار مهم ترین صفحات سایت را بر اساس اقتدار صفحه و سایر دامنه های لینک دهنده بالا تجزیه می کند. همچنین می‌توانید معیارهایی مانند کلمات کلیدی با رتبه برتر، کلمات کلیدی بر اساس کلیک‌های تخمینی، قطعه‌های برجسته برتر، کلمات کلیدی مارک دار و موارد دیگر را پیدا کنید.

همچنین می توانید با استفاده از کلمات کلیدی خود، تفکیک رقبا را مشاهده کنید. سپس می‌توانید دامنه‌های رقیب را بگیرید و آنها را به یک جستجوگر انبوه مانند موارد ذکر شده در بالا متصل کنید.

چگونه اعتبار دامنه خود را در استراتژی سئو خود ادغام کنید؟

پس از تعیین امتیاز اعتبار دامنه خود و عوامل مؤثر بر آن، در مرحله بعد چه کاری باید انجام دهید؟

با بک لینک شروع کنید . شما می خواهید به سایت های دیگر دلیلی برای لینک دادن به سایت خود بدهید.

اگر در چیزی منحصر به فرد تخصص دارید یا گزینه جدیدی برای یک محصول یا خدمات ارائه می دهید، می تواند شروع خوبی باشد. برای ارائه اطلاعات بهتر در مورد جایگاه خود نسبت به رقبا تلاش کنید.

همچنین ممکن است عاقلانه باشد که با مشاغل کوچکی همکاری کنید که می توانید با آنها شراکت های سودمندی ایجاد کنید.

با شرکت هایی که قبلاً با آنها رابطه دارید نیز تماس بگیرید. ببینید آیا راه هایی وجود دارد که بتوانید از حضور آنلاین یکدیگر حمایت کنید. مبادله گواهینامه ها تنها یکی از تاکتیک هایی است که می توانید به کار ببرید.

همچنین باید محتوای موجود خود را برای فرصت‌هایی برای افزودن پیوند جستجو کنید. به عنوان مثال، اگر به یک کافی شاپ اشاره می کنید، به وب سایت آنها لینک دهید. اگر آنها ترافیک وب خود را زیر نظر داشته باشند، شما را مرتبط با آنها می بینند و ممکن است تمایل داشته باشند که لطف شما را جبران کنند.

البته، شما می خواهید مطمئن شوید که تمام بک لینک هایی که دریافت میکنید از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بهتر است چند بک لینک با کیفیت داشته باشید تا تعداد زیادی بک لینک بی اثر .

پست مهمان در سایت های دیگر نیز ممکن است به معرفی نام و سایت شما کمک کند. با این حال، برخی از سایت ها برای این کار مناسب تر از سایرین هستند.

هنگام ارزیابی اینکه کدام وبلاگ ها را مهمان کنید، بررسی کنید که آیا پیوندهای آنها “فالو” یا “nofollow” است. این ممکن است بر میزان ارزش پیوند تأثیر بگذارد، اگرچه همه پیوندها به کاربران کمک می کنند تا به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند، بنابراین پیوندها را به عنوان یک ابزار مارک تجاری و ترافیک ارجاع نیز در نظر بگیرید.

همچنین باید به DA و PA آنها برای صفحات هدف، مدت زمان پست آنها و مخاطبان آنها نگاه کنید. اگر اهداف آنها شبیه اهداف شما نیست، پست مهمان ممکن است ارزش وقت گذاشتن را نداشته باشد.

این جنبه از افزایش اعتبار دامنه شما با استراتژی بازاریابی محتوای شما همپوشانی دارد. اکنون اکثر شرکت‌ها وبلاگ‌ها یا رسانه‌های مشابهی در وب‌سایت‌های خود دارند. بنابراین، اگر ندارید، شروع کردن چیزی شبیه به این را در نظر بگیرید.

هرچه به طور منظم محتوای بیشتری ایجاد کنید، احتمال رتبه بندی شما بیشتر است.

سوالات متداول در خصوص این مقاله:

اعتبار دامنه (domain authority) چیست؟

Domain Authority معیاری است که توسط Moz برای تعیین میزان اعتبار و اعتبار یک دامنه ایجاد شده است. فاکتورهای زیادی از جمله بک لینک، ترافیک و موارد دیگر را در نظر می گیرد.

چگونه اعتبار دامنه را تقویت کنیم؟

بک لینک بیشتر و ترافیک بهتر می تواند به افزایش اعتبار دامنه کمک کند. مهم است که روی منبعی عالی برای کاربران تمرکز کنید.

چگونه اعتبار دامنه خود را بررسی کنم؟

برای تعیین تعداد اعتبار دامنه فعلی خود به ابزار بررسی اعتبار دامنه وب سایت Moz بروید.

چند وقت یکبار باید اعتبار دامنه خود را بررسی کنم؟

معمولاً یک بار در ماه سرعت خوبی برای بررسی اعتبار دامنه شما است.

نتیجه

اقتدار دامنه ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد. عوامل زیادی در رتبه بندی شما نقش دارند و تجزیه و تحلیل همه آنها ممکن است دلهره آور به نظر برسد.

با این وجود، هنگامی که DA را به دست آوردید، ارزش نظارت و بهینه سازی برای آن را دارد.

افزودن این مورد به جعبه ابزار سئو به شما امکان می دهد درک جامع تری از حضور کلی دیجیتال و سلامت وب سایت خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *