سئوی تکنیکال
سئوی تکنیکال
۱۴۰۰-۰۶-۱۸
سنجش عملکرد سئو
سنجش عملکرد سئو
۱۴۰۰-۰۶-۱۸
نمایش همه

لینک بیلدینگ و ایجاد اقتدار

لینک بیلدینگ و ایجاد اقتدار

لینک بیلدینگ و ایجاد اقتدار

شدت کار را زیاد کنید!!!

شما محتوایی را ایجاد کرده اید که مردم در جستجوی آن هستند، به سئوالات آنها پاسخ می دهد و موتورهای جستجو می توانند آن را درک کنند. اما این ویژگی ها به تنهایی به معنی رتبه بندی آنها نیست. برای پیشی گرفتن از سایر سایت ها با آن ویژگی ها باید اقتدار ایجاد کنید. این امر می تواند با به دست آوردن پیوندها از وب سایت های معتبر ، برند سازی و پرورش مخاطبی که به تقویت محتوای شما کمک می کند، محقق شود.

این موضوع توسط گوگل تایید شده است که لینک ها و محتواهای با کیفیت (که در فصل ۵ به آن پرداخته ایم ) دو مورد از سه فاکتور مهم رتبه بندی سئو هستند. سایت های قابل اعتماد تمایل دارند به سایت های معتبر لینک دهند و سایت های اسپم نیز تمایل دارند به سایت های اسپم لینک دهند.

اما لینک دقیقاً چیست؟ چگونه می توان آنها را از وب سایت های دیگر به دست آورد؟ برای فهمیدن این موارد لازم است از اصول اولیه شروع کنیم.

لینک چیست؟

لینک های ورودی “Inbound links”، که به عنوان بک لینک “backlinks” یا لینک های خارجی “external links” نیز شناخته می شوند، لینک های HTML هستند که از یک وب سایت به وب سایت دیگر اشاره می کنند. آنها پول اینترنت هستند، زیرا بسیار شبیه شهرت واقعی هستند. اگر به تعطیلات بروید و از سه نفر بپرسید (که همه کاملاً بی ارتباط با یکدیگر هستند) بهترین کافی شاپ شهر کجاست و همه آنها بگویند “کافه مثال در خیابان اصلی” ، مطمئن خواهید بود که کافه مثال واقعاً بهترین است. لینک ها این کار را برای موتورهای جستجو انجام می دهند.

موتورهای جستجو لینک ها را به عنوان رأی برای محبوبیت و اهمیت در وب تلقی می کنند

از اواخر دهه ۱۹۹۰ ، موتورهای جستجو لینک ها را به عنوان رأی برای محبوبیت و اهمیت در وب تلقی می کنند.

لینک های داخلی “Internal links” یا لینک هایی که صفحات داخلی یک دامنه را به هم متصل می کنند، برای وب سایت شما بسیار مشابه عمل می کنند. لینک های داخلی زیادی که به یک صفحه خاص در سایت شما اشاره می کند، به گوگل سیگنال می دهد که این صفحه مهم است، به شرطی که به طور طبیعی و نه به روش اسپم انجام شود.

موتورهای جستجو نحوه مشاهده لینک ها را اصلاح کرده اند. اکنون از الگوریتم هایی برای ارزیابی سایت ها و صفحات بر اساس لینک هایی که پیدا کرده اند، استفاده می کنند. اما در آن الگوریتم ها چه چیزی وجود دارد؟ موتورها چگونه تمام آن لینک ها را ارزیابی می کنند؟ همه چیز با مفهوم E-A-T شروع می شود.

تخصص، تعهد و اعتماد E-A-T

دستورالعمل های رتبه بندی کیفیت جستجو در گوگل اهمیت زیادی به مفهوم E-A-T می دهد (مخفف عبارت “expert” متخصص ، “authoritative”معتبر و “trustworthy” قابل اعتماد.) سایت هایی که این ویژگی ها را نشان نمی دهند از نظر موتورهای جستجو کیفیت پایین تری دارند، در حالی که سایت هایی که این ویژگی را دارند بعداً پاداش دریافت می کنند. E-A-T با تکامل جستجو اهمیت بیشتری پیدا می کند و اهمیت حل مسئله را برای اهداف کاربر افزایش می دهد.

ایجاد سایتی که متخصص ، معتبر و قابل اعتماد تلقی می شود باید راهنمای شما در هنگام تمرین سئو باشد. نه تنها به سادگی سایت بهتری را به دنبال خواهد داشت، بلکه برای ساخت سایت های بعد نیز باعث تثبیت دانش شما می شود. به هر حال، ارائه مطالب ارزشمند به جستجوگران کاری است که گوگل در تلاش است انجام دهد.


یوزر اینتنت چیست؟

قصد کاربر “User intent” به علت جستجوی جستجوگر اشاره دارد. هنگامی که شخصی “توله سگ” را جستجو می کند به دنبال گربه نیست ولی آیا آنها دنبال عکس توله سگ هستند؟ حقایقی در مورد نژاد آن ها می خواهند؟ اطلاعات مراقبت از توله سگ را نیاز دارند؟ از سوی دیگر ، شخصی که “آموزش توله سگ در تهران” را جستجو می کند دقیقاً می داند چه می خواهد: این کاربر می خواهد توله سگ خود را آموزش دهد، احتمالاً آنها در تهران به دنبال کمک هستند و ممکن است مایل باشند در کلاس ثبت نام کنند. پس سعی کنید محتوایی تهیه کنید که مقصود جستجوگر را برآورده کند.


E-A-T و لینک هایی به سایت شما داده می شود

هرچه سایتی از محبوبیت و اهمیت بیشتری برخوردار باشد، لینک های آن سایت دارای وزن بیشتری هستند. به عنوان مثال ، سایتی مانند ویکی پدیا دارای هزاران سایت متنوع است که به آن لینک می دهند. این نشان می دهد که تخصص زیادی را ارائه می دهد، دارای اقتدار است و در بین سایر سایت ها مورد اعتماد است.

برای به دست آوردن اعتماد و اقتدار با موتورهای جستجو، به لینک هایی از وب سایت ها نیاز دارید که ویژگی های E-A-T را نشان می دهند. لازم نیست این سایت ها در سطح ویکی پدیا باشند ، اما باید محتوای معتبر و قابل اعتماد را در اختیار جستجوگران قرار دهند.

لینک های فالو “follow” و نوفالو “nofollow”

به یاد دارید که لینک ها چگونه به عنوان رای عمل می کنند؟ ویژگی rel = nofollow (به معنی “بدون دنبال کردن”) به شما اجازه می دهد تا در هنگام حذف “رای” خود برای اهداف موتور جستجو ، به یک منبع لینک دهید.

همانطور که به نظر می رسد ، “nofollow” به موتورهای جستجو می گوید که لینک را دنبال نکنید. برخی از موتورها هنوز لینک ها را برای کشف صفحات جدید دنبال می کنند، اما این لینک ها ارزش ویژه لینک را ندارند (“آرای محبوبیت” که در بالا صحبت کردیم)، بنابراین می توانند در شرایطی مفید واقع شوند که صفحه ای به منبع غیرقابل اعتماد لینک دارد. یا این لینک با هزینه صاحب صفحه مقصد ایجاد شده است (که آن را به یک پیوند غیر طبیعی تبدیل می کند).

به عنوان مثال ، شما یک پست در مورد شیوه های لینک بیلدینگ می نویسید و می خواهید نمونه ای از لینک های ضعیف و لینک بیلدینگ های اسپم را نام ببرید. شما می توانید به سایت های متخلف لینک دهید بدون اینکه به گوگل اطمینان دهید که به آن اعتماد دارید.

لینک های استاندارد (لینک هایی که nofollow در آن اضافه نشده ) به این شکل است:

<a href=""> من طراحان اول را دوست دارم </a>

نشانه گذاری لینک ها با Nofollow به این شکل است:

<a href="" rel="nofollow"> من طراحان اول را دوست دارم </a>

اگر لینک های فالو تمام ارزش های لینک را دارند، آیا بدان معناست که فقط لینک های فالو را می خواهیم؟

الزاماً نه. در مورد همه مکان های قانونی که می توانید لینک هایی به وب سایت خود ایجاد کنید فکر کنید: صفحات فیس بوک ، صفحه Yelp ، حساب توییتر و غیره. اینها همه مکان های طبیعی برای افزودن لینک به وب سایت شما هستند، اما نباید به عنوان رأی وب سایت شما محسوب شوند. (راه اندازی یک صفحه توییتر با لینک به سایت شما به این معنی نیست که آنها از سایت شما خوششان می آید.)

طبیعی است که سایت شما در پروفایل لینک خود بین بک لینک های نوفالو (دنبال نشده) و فالو (دنبال شده) تعادل داشته باشد (در ادامه در خصوص پروفایل لینک توضیح خواهیم داد). یک لینک nofollow ممکن است از اعتبار برخوردار نباشد، اما می تواند ترافیک ارزشمندی را به سایت شما ارسال کند و حتی منجر به لینک های بعدی شود.

پروفایل لینک “link profile”

پروفایل لینک شما یک ارزیابی کلی از تمام لینک های ورودی است که سایت شما به دست آورده: تعداد کل لینک ها ، کیفیت آنها (یا هرزنامه ها)، تنوع آنها (آیا یک سایت صدها بار به شما لینک می دهد، یا صدها سایت هر کدام یکبار به شما لینک می دهند؟) و بسیاری اطلاعات دیگر. وضعیت پروفایل لینک شما به موتورهای جستجو کمک می کند تا نحوه ارتباط سایت شما با سایر سایت های اینترنتی را درک کنند. ابزارهای مختلف سئو وجود دارد که به شما امکان می دهد مشخصات لینک خود را تجزیه و تحلیل کرده و ساختار کلی آن را درک کنید.

چگونه می توانم ببینم کدام لینک های ورودی “inbound links” به وب سایت من اشاره می کنند؟

دقت داشته باشید که بین بک لینک و اینباند لینک تفاوت هایی وجود دارد که در مقاله ای جداگانه در خصوص آن توضیح خواهیم داد. برای مشاهده اینباند لینک های خود یکی از بهترین ابزار ها استفاده از ابزار Link Explorer در وب سایت موز دات کام است. این ابزار از ابزار های مفید و کاربردی در این زمینه به شمار می آید. البته برای استفاده از تمام امکانات این ابزار نیاز به پرداخت هزینه نیز وجود دارد. با این حال امکاناتی که این ابزار به صورت رایگان نیز در اختیار شما قرار می دهد می تواند مفید و کاربردی باشد.

ویژگی های یک پروفایل لینک “link profile” سالم چیست؟

وقتی مردم با قدرت لینک ها آشنا شدند، آن را به نفع خود دستکاری کردند. آن ها راه هایی برای به دست آوردن لینک های مصنوعی پیدا کردند تا فقط رتبه خود در موتورهای جستجو را افزایش دهند. در حالی که گاهی اوقات این تاکتیک های خطرناک می تواند کارساز باشد، با شرایط خدمات گوگل مغایر است و می تواند یک وب سایت را از نتایج جستجو خارج کند (حذف یک صفحه وب یا کل دامنه از نتایج جستجو). شما همیشه باید سعی کنید پروفایل لینک سالم را حفظ کنید.

یک پروفایل لینک سالم آن است که به موتورهای جستجو نشان می دهد لینک ها و اعتبار خود را منصفانه به دست آورده اید. همانطور که نباید دروغ بگویید ، تقلب کنید یا سرقت کنید ، باید تلاش کنید تا اطمینان حاصل شود که مشخصات لینک شما صادقانه است و از طریق تلاش خوب و قدیمی به دست می آید.

لینک ها به دست می آیند یا با مقاله نویسی ایجاد می شوند؟

لینک های مقاله نویسی لینک هایی هستند که به طور طبیعی توسط سایت ها و صفحاتی که می خواهند به وب سایت شما لینک داشته باشند اضافه شده اند.

اساس بدست آوردن لینک ها تقریباً همیشه از طریق ایجاد محتوای با کیفیت بالا است که مردم واقعاً مایل به ارجاع آن هستند. اینجاست که ایجاد محتوای ۱۰ برابر بهتر (روشی برای توصیف محتوای با کیفیت بسیار بالا) ضروری است. اگر بتوانید بهترین و جالب ترین منبع را در وب ارائه دهید، طبیعتاً مردم به آن لینک می دهند.

لینک هایی که به طور طبیعی بدست می آیند، به جز ایجاد محتوای شایسته و توانایی ایجاد آگاهی در مورد آن، نیازی به اقدام خاصی از طرف شما ندارند.


معمولاً از نام سایت شما در سایت های دیگر بدون لینک دادن به شما یاد می شود!

وقتی وب سایت ها به برند شما یا قسمت خاصی از محتوای منتشر شده شما اشاره می کنند، اغلب بدون لینک دادن به شما آن را ذکر می کنند. برای یافتن این موارد، به گوگل بروید و برای یک سایت امتحان کنید: نام تجاری ، محصول ، نام و غیره خود را در نقل قول ها جستجو کنید و چند صفحه اول نتایج را برای فرصت ها تجزیه و تحلیل کنید. سپس می توانید با آن ناشران تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها این نام ها را با لینک ها به روز می کنند یا خیر.


آیا لینک های وارده به شما ارتباط دارند و از سایت های مرتبط داده شده است؟

به طور کلی لینک هایی از یک وب سایت با موضوع خاص مرتبط به شما، بهتر از لینک های وب سایت هایی هستند که به سایت شما مرتبط نیستند. اگر وب سایت شما مبلمان می فروشد، لینکی از اتحادیه مبل فروشان بسیار مهمتر از لینک انجمن اسکیت است. علاوه بر این، لینک ها از منابع نامربوط می توانند سیگنال های گیج کننده ای به موتورهای جستجو در مورد محتوای صفحه شما ارسال کنند.

انکرتکست ها را توصیفی و مرتبط بسازید، بدون اینکه اسپم باشد

انکرتکست به گوگل کمک می کند تا بداند موضوع صفحه شما در مورد چیست. اگر ده ها لینک به صفحه ای با تنوع یک کلمه یا عبارت اشاره کنند، صفحه احتمال بیشتری برای رتبه بندی مناسب برای این نوع عبارات دارد. با این حال ، با احتیاط ادامه دهید. تعداد زیادی بک لینک با همان انکر تکست می تواند به موتورهای جستجو نشان دهد که شما در حال تلاش برای دستکاری رتبه سایت خود در نتایج جستجو هستید.

این را در نظر بگیرید. شما در زمان های جداگانه از ده دوست متفاوت خود می پرسید که امروز چکار کردند و همه آنها یک پاسخ دادند:

"در پارک قدم زدم، و ناهار فست فود خوردم"

این عجیب است و شما به دوستان خود کاملاً مشکوک می شوید. در مورد گوگل هم همینطور است. توصیف محتوای صفحه موردنظر با انکرتکست به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند صفحه در مورد چیست. اما توصیف یکسان بارها و بارها از منابع مختلف مشکوک به نظر می رسد. ارتباط پیدا کنید و از اسپم شدن دور بمانید.

لینک ها ترافیک مفیدی را به سایت شما می فرستند

لینک سازی هرگز نباید صرفاً مربوط به رتبه بندی موتورهای جستجو باشد. اریک وارد، رهبر فکری سئو و لینک بیلدینگ (ساخت لینک) معتقد بود که باید لینک های خود را طوری بسازید که گویی گوگل فردا ناپدید می شود. در اصل ، شما باید بر دستیابی به لینک هایی تمرکز کنید که بازدیدکنندگان واجد شرایط را برای وب سایت شما به ارمغان بیاورد. یکی دیگر از دلایلی که اهمیت دارد لینک ها را از وب سایت های مرتبط با خود بدست آورید این است که مخاطبان آنها، در سایت شما مطالب با ارزشی پیدا کنند.

بایدها و نبایدهای لینک بیلدینگ

تعریف پروفایل لینک های اسپم : لینک هایی که به روش های غیر طبیعی، زیرکانه یا با کیفیت پایین ساخته شده اند. ممکن است شیوه هایی مانند خرید لینک یا تعویض لینک راه ساده ای باشد، اما انجام این کار خطرناک است و می تواند تمام کارهای سخت شما را در معرض خطر قرار دهد. گوگل سایت هایی با پروفایل لینک اسپم را مجازات می کند، بنابراین تسلیم وسوسه نشوید.

یک اصل راهنما برای تلاش در جهت لینک بیلدینگ این است که هرگز سعی نکنید رتبه سایت را در نتایج جستجو تغییر دهید.

اما آیا این تمام هدف سئو نیست؟ افزایش رتبه یک سایت در نتایج جستجو؟ و در اینجا سردرگمی بوجود خواهد آمد. گوگل از شما می خواهد که لینک ها را بدست آورید، نه اینکه آنها را بسازید، اما مرز بین این دو اغلب مبهم است. برای جلوگیری از مجازات لینک های غیرطبیعی (معروف به “لینک های اسپم”)، گوگل به صراحت توضیح داده است که از چه چیزی باید اجتناب شود.

لینک های خریداری شده

گوگل و بینگ هر دو به دنبال تخفیف تأثیر لینک های پولی در نتایج جستجوی ارگانیک خود هستند. در حالی که یک موتور جستجو نمی تواند بفهمد کدام لینک ها در مقابل مشاهده لینک خود به دست آمده اند، سرنخ هایی وجود دارد که از آنها برای تشخیص الگوهایی که نشان دهنده این موضوع است استفاده می کنند. وب سایت هایی که در آنها خرید یا فروش لینک انجام می شود، مجازات های شدیدی را در پی خواهند داشت که رتبه آنها را به شدت کاهش می دهد. (به هر حال، مبادله کالا و خدمات برای لینک نیز نوعی پرداخت است و به عنوان خرید لینک شناخته می شود.)

تبادل لینک / لینک متقابل

اگر تا به حال ایمیلی با عنوان “شما به من لینک می دهید و من به شما لینک می دهم” از شخصی که هیچ ارتباطی با او ندارید دریافت کرده اید، برای تبادل لینک هدف قرار گرفته اید. دستورالعمل های کیفیت گوگل “بیش از اندازه” درباره تبادل لینک و برنامه های شریک، که منحصراً به منظور ارتباط متقابل انجام می شود احتیاط می کند. بنابراین برخی نشانه ها وجود دارد که این نوع مبادله در مقیاس کوچک ممکن است هشدار لینک اسپم را فعال نکند.

لینک دادن به افرادی که با آنها کار می کنید، با آنها شریک هستید، یا وابستگی دیگری به آن ها دارید و آنها را به شما لینک داده اند قابل قبول و حتی ارزشمند است.

به یاد داشته باشید که این تبادل لینک ها در مقیاس وسیع با سایت های غیر وابسته است که می تواند موجب پنالتی شدن (حذف صفحات یا کل دامنه از لیست نمایش موتور جستجو) وب سایت شما شود.

لینک دایرکتوری های بی کیفیت

لینک های دایرکتوری بی کیفیت در گذشته منبع محبوب دستکاری در موتورهای جستجو بود. تعداد زیادی وب دایرکتوری با پرداخت هزینه برای تعیین سطح در بازار وجود دارد که به این بازار خدمت کرده و خود را با درجه های مختلف موفقیت به عنوان مشروع معرفی می کنند. این نوع سایت ها معمولاً با لیست های بزرگی از وب سایت ها و توضیحاتشان بسیار شبیه به هم هستند (به طور معمول ، کلمه کلیدی مهم سایت به عنوان انکر تکست برای لینک مجدد به سایت ارسال کننده استفاده می شود).

تعداد بسیار زیادی از روش های ساخت لینک دستکاری شده وجود دارد که توسط موتورهای جستجو شناسایی شده اند. در بیشتر موارد موتورهای جستجو توانستند با یافتن الگوریتم هایی تاثیر منفی آنها را کم کنند. با ظهور سیستم های اسپم جدید، مهندسان با هدف قراردادن الگوریتم های آنها، گزارشات انسانی، و جمع آوری گزارشات اسپم از مدیران وب و سئو کاران به مبارزه با آنها ادامه دادند.

لینک ها همیشه باید:

 • از مقالات بدست بیایند
  اینها لینک های “بدست آمدنی” نامیده می شوند زیرا نباید خریده شوند، معامله شوند یا توسط خودتان ساخته شوند.
 • از صفحات معتبر بدست بیایند
  سعی کنید لینک ها را از منابع معتبر به جای منابع بی کیفیت بدست آورید.
 • در طول زمان زیاد شوند
  میزان لینک های به دست آمده باید در طول زمان افزایش یابد، نه اینکه یکبار به صورت انبوه ایجاد شود و دیگر هرگز افزایش پیدا نکند.
 • از منابع با موضوعات مرتبط بدست بیایند
  سعی کنید لینک ها را از طریق منابعی با موضوعات مرتبط بدست آورید.
 • از انکر تکست طبیعی و مرتبط استفاده کنید
  این یک قانون در سئو مدرن است که از بمبارات کلمات کلیدی خودداری کنید.
 • ترافیک با کیفیت به سایت خود بیاورید
  لینک ها فقط برای استفاده موتورهای جستجو نیستند و افراد نیز از آنها استفاده می کنند. لینک هایی را به دست آورید که بازدیدکنندگان با کیفیت بالا را به صفحه شما ارسال کند، نه لینک هایی که در آنجا باشند و هرگز روی آنها کلیک نشود.
 • ترکیبی سالم از لینک های فالو و نوفالو داشته باشید
  پروفایل های لینک سالم شامل لینک های فالو و نوفالوی قانونی است.
 • به طور استراتژیک و یا طبیعی لینک بدست آورید
  لینک ها باید متفکرانه داده شوند، نه اینکه به طور خودکار ایجاد شوند.

چگونه بک لینک با کیفیت بسازیم

لینک بیلدینگ دارای اشکال و اندازه های مختلفی است، اما یک چیز همیشه در آن صدق می کند: کمپین های لینک بیلدینگ همیشه باید با اهداف منحصر به فرد شما مطابقت داشته باشند. با این حال برخی از روش های رایج وجود دارد که برای اکثر کمپین ها خوب کار می کند. برای شرح کامل این مطلب به صورت کامل در پست دیگری درباره آن توضیح خواهیم داد.

لینک های مشتری و شریک را پیدا کنید

اگر شرکایی دارید که به طور منظم با آنها کار می کنید یا مشتریان وفاداری که برند شما را دوست دارند، راه هایی وجود دارد که می توانید با سهولت نسبی از آنها لینک داشته باشید. شما ممکن است نشان همکاری (نمادهایی که نشان دهنده احترام متقابل هستند) برای آنها ارسال کنید، یا پیشنهاد بنویسید که در خصوص محصولات آنها مقاله ای را خواهید نوشت. هر دوی آنها نتایجی دارد که می تواند در وب سایت آنها به همراه بک لینک ها به شما نمایش داده شوند.

یک وبلاگ منتشر کنید

این استراتژی محتوا و ایجاد لینک آنقدر محبوب و ارزشمند است که از معدود مواردی است که شخصاً توسط مهندسان گوگل توصیه می شود. وبلاگ ها دارای توانایی منحصر به فرد برای ارائه مطالب تازه و مداوم، ایجاد مکالمات در سراسر وب و کسب لیست و لینک ها از وبلاگ های دیگر هستند.

با این حال ، مراقب باشید. شما باید از ارسال پست مهمان با کیفیت پایین فقط به خاطر ایجاد لینک جلوگیری کنید. گوگل در این مورد هشدارهایی داده و انرژی شما بهتر است در جاهای دیگر مصرف شود.

منابع منحصر به فرد ایجاد کنید

ایجاد منابع منحصر به فرد و با کیفیت بالا کار ساده ای نیست، اما ارزش تلاش را دارد. محتوای با کیفیت بالا که به شیوه های مناسب تبلیغ می شود، می تواند به طور گسترده به اشتراک گذاشته شود. این می تواند به ایجاد قطعاتی با ویژگی های زیر کمک کند:

 • احساسات قوی (شادی ، غم و غیره) را برمی انگیزد
 • چیزی جدید ، یا حداقل به روشی جدید اعلام شده است
 • از لحاظ بصری جذاب است
 • نیاز یا علاقه به موقع را برطرف می کند
 • به مکان خاص تعلق دارد (مثال: بیشترین جستجو برای لباس های مدرسه بر اساس استان ها).

ایجاد چنین منبعی، راهی عالی برای جذب لینک های زیاد به یک صفحه است. همچنین می توانید یک منبع بسیار خاص – بدون گستردگی فراوان – ایجاد کنید که تعداد انگشت شماری از وب سایت ها را مورد هدف قرار دهد. ممکن است میزان موفقیت بالاتری را مشاهده کنید، اما این روش چندان مقیاس پذیر نیست.

کاربرانی که این نوع محتوای منحصر به فرد را مشاهده می کنند، اغلب مایلند آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و وبلاگ نویسان یا مدیران وب سایت ها که از فناوری مطلع هستند و آن را مشاهده می کنند، اغلب از طریق لینک ها این کار را انجام می دهند. این آرای باکیفیت و بدست آمده از مقالات برای به دست آوردن اعتماد، اقتدار و رتبه بالقوه ارزشمند است.

ایجاد صفحات منابع

صفحات منابع راهی عالی برای لینک بیلدینگ هستند. با این حال، برای پیدا کردن آنها، باید برخی از اپراتورهای پیشرفته گوگل را بشناسید تا کشف آنها کمی ساده تر شود.

به عنوان مثال ، اگر در حال ساختن لینک برای شرکتی هستید که دیگ و تابه می سازد، می توانید موارد زیر را جستجو کنید:

عنوان آشپزی: “منابع”

و ببینید کدام صفحات ممکن است اهداف لینک خوبی باشند.

این همچنین می تواند ایده های خوبی برای ایجاد محتوا به شما بدهد. فقط فکر کنید که چه نوع منابعی را می توانید ایجاد کنید که همه این صفحات مایل به ارجاع و لینک به آنها هستند.

در جامعه محلی خود مشارکت کنید

برای مشاغل محلی (که به طور حضوری با مشتریان خود ملاقات می کند) ، دسترسی به اجتماع می تواند به برخی از ارزشمندترین و تأثیرگذارترین لینک ها منجر شود.

 • مشارکت در حمایت مالی و بورسیه تحصیلی
 • میزبانی یا شرکت در رویدادهای اجتماعی ، سمینارها ، کارگاه ها و سازمان ها
 • به اهداف محلی شایسته کمک کنید و به انجمن های تجاری محلی بپیوندید
 • آگهی درخواست کارمند بدهید و کارآموز بگیرید
 • وظیفه شناسی را در برنامه های خود تبلیغ کنید
 • یک مسابقه محلی اجرا کنید
 • روابط واقعی را با مشاغل محلی مرتبط ایجاد کنید تا متوجه شوید چگونه می توانید برای بهبود سلامت اقتصاد محلی خود با یکدیگر همکاری کنید

همه این استراتژی های هوشمند و معتبر فرصت های مناسب برای بدست آوردن لینک های محلی از وب سایت های محلی را به خوبی ارائه خواهند داد.


لینک بیلدینگ برای سئوی محلی

ایجاد نقل قول های بدون ساختار – اشاره به اطلاعات تماس یک شرکت در یک پلتفرم غیر دایرکتوری، مانند یک وبلاگ یا یک سایت خبری – برای جابجایی جایگاه رتبه بندی در سئوی محلی مهم است. این یک راه عالی برای به دست آوردن لینک های ارزشمند هنگام بازاریابی یک تجارت محلی است. برای جلوگیری از بیشتر طولانی شدن این مقاله، در خصوص این موضوع در یک پست جداگانه به طور مفصل توضیح خواهیم داد.


بازسازی محتوای برتر

به احتمال زیاد شما از قبل می دانید که کدام یک از محتواهای سایت شما بیشترین بازدید را دارند، بیشترین مشتری را جذب می کنند یا بازدیدکنندگان را برای طولانی ترین زمان حفظ خواهند کرد.

آن محتوا را بگیرید و آن را برای سایر سیستم عامل ها (Slideshare ، YouTube ، Instagram ، Quora و غیره) بازسازی کنید تا دریچه ورودی وب سایت خود را فراتر از گوگل گسترش دهید.

همچنین می توانید محتوای قدیمی خود را در پلتفرم های مشابه بازنویسی و به روز کنید و به سادگی بازنشر دهید. اگر شما متوجه شدید که تعدادی وب سایت های ارزشمند همگی به یک منبع قدیمی و محبوب شما لینک داده اند، آن را بروزرسانی کنید و اجازه دهید آن وب سایت های ارزشمند این موضوع را متوجه شوند. شاید با این کار یک لینک دیگر نیز بدست آورید.

همچنین می توانید این کار را با تصاویر انجام دهید. با وب سایت هایی تماس بگیرید که از تصاویر شما استفاده می کنند و از شما نقل قول نمی کنند یا به شما لینک نمی دهند و از آنها بخواهید لینکی را اضافه کنند.

خبرساز باشید

جلب توجه مطبوعات ، وبلاگ نویسان و رسانه های خبری راهی مؤثر و زمان بر است که می توانید لینک ها را بدست آورید. گاهی اوقات این کار به سادگی دادن چیزی به صورت رایگان ، عرضه یک محصول جدید عالی یا بیان موضوعی بحث برانگیز است. از آنجا که بخش زیادی از سئو مربوط به ایجاد نمایندگی دیجیتالی از برند شما در دنیای واقعی است ، برای موفقیت در سئو ، باید یک برند عالی باشید.

شخصی و واقعی باشید

رایج ترین اشتباهی که سئو کاران جدید هنگام تلاش برای لینک بیلدینگ مرتکب می شوند این است که وقت خود را برای ایجاد یک ایمیل مرسوم، شخصی و ارزشمند اختصاص نمی دهند. شما نیز مانند هر کسی می دانید که ایمیل های اسپم چقدر می توانند آزاردهنده باشند ، بنابراین مطمئن شوید که ایمیل های شما باعث نمی شود که افراد چشم خود را بچرخانند.

هدف شما از یک ایمیل اولیه برای اطلاع رسانی، دریافت پاسخ است. این نکات می تواند کمک کننده باشد:

 • با ذکر موضوعی که فرد روی آن کار می کند مانند جایی که به مدرسه رفته است یا محل زندگی او و غیره آن را شخصی کنید.
 • ارزش ارائه دهید. به آنها در مورد لینک خراب در وب سایت خود یا صفحه ای که در تلفن همراه کار نمی کند اطلاع دهید.
 • آن را کوتاه نگه دارید.
 • یک سوال ساده بپرسید (معمولاً برای لینک نیست ؛ احتمالاً ابتدا می خواهید یک رابطه ایجاد کنید).

کسب لینک ها منابع زیادی را در بر می گیرد، بنابراین موفقیت خود را برای اثبات ارزش بسنجید

معیارهای لینک بیلدینگ باید با KPI های (شاخص های کلیدی عملکرد) کلی سایت مطابقت داشته باشد. اینها ممکن است فروش، اشتراک ایمیل، نمایش صفحات و غیره باشد. همچنین باید امتیازات قدرت دامنه “Domain Authority” و یا قدرت صفحه “Page Authority”، رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظر و میزان ترافیک محتوای خود را ارزیابی کنید. ما در مورد اندازه گیری موفقیت کمپین های سئوی شما در فصل بعد بیشتر صحبت خواهیم کرد.


سنجش و بهبود نتایج لینک بیلدینگ شما

تا اینجا، ما اهمیت به دست آوردن لینک های با کیفیت به سایت شما در طول زمان و همچنین برخی از تاکتیک های رایج برای این کار را بررسی کرده ایم. حال قصد داریم برای اندازه گیری بازده سرمایه گذاری و استراتژی های لینک بیلدینگ شما برای حفظ رشد بک لینک با کیفیت در طول زمان راهکار هایی را بررسی کنیم.

تعداد کل لینک ها

مستقیم ترین راه برای اندازه گیری تلاش های لینک بیلدینگ، پیگیری رشد کل لینک ها به سایت یا صفحه شما است.در سایت موز دات کام ابزار Link Explorer یک ابزار مناسب برای انجام این کار است. به عنوان مثال ، بگویید که اخیراً یک پست وبلاگی منتشر کرده اید که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و می خواهید لینک های کل منابع به دست آمده را ردیابی کنید.

مطابق تصویر زیر نشانی وب را در Link Explorer وارد می نمایید …

تصویر صفحه اصلی لینک اکسپلورر سایت موز دات کام

و سپس “linking domains” را از بخش “metrics over time” انتخاب کنید تا رشد لینک ماهیانه خود را مشاهده کنید.

تصویر رشد لینک ماهیانه وب سایت در لینک اکسپلورر سایت موز دات کام

نکته ای در مورد پاکسازی لینک

برخی از سئو کاران نه تنها نیاز به لینک بیلدینگ های خوب دارند، بلکه باید از لینک های بد نیز خلاص شوند. اگر همزمان با لینک بیلدینگ های خوب، پاکسازی لینک را انجام می دهید، فقط به خاطر داشته باشید که نمودار راکد یا نزولی “لینک دادن دامنه ها در طول زمان” کاملاً طبیعی است. همچنین می توانید از طریق ابزارهایی بررسی کنید که دقیقاً چه لینک هایی را که به دست آورده اید و چه لینک هایی را از دست داده اید.

ما در مقالات دیگری به تفضیل در خصوص این نوع اقدامات توضیحات لازم را خواهیم داد.


اگر نتوانستید ببینید چه تعداد از بک لینک هایی که برنامه ریزی کردید، بدست آمدند، نا امید نشوید. هر کمپین لینک بیلدینگ چیزی است که می توانید از آن درس بگیرید. اگر می خواهید مجموع لینک هایی را که برای کمپین بعدی خود به دست می آورید بهبود دهید ، این سوالات را در نظر بگیرید:

آیا محتوایی ایجاد کرده اید که ۱۰ برابر بهتر از هر چیز دیگری در خارج باشد؟

ممکن است دلیل بی ثباتی تلاش های شما در لینک بیلدینگ این باشد که محتوای شما به طور قابل توجه از دیگر منابع موجود ارزشمند تر نیست. نگاهی به صفحات رتبه بندی شده برای عبارت مورد نظر خود بیندازید و ببینید آیا کار دیگری می توانید برای بهبود انجام دهید.

آیا محتوای خود را تبلیغ کردید؟ چگونه؟

تبلیغات شاید یکی از دشوارترین جنبه های لینک بیلدینگ باشد، اما اطلاع رسانی به مردم از محتوای شما و متقاعد کردن آنها برای لینک دادن به شما چیزی است که واقعاً جایگاه شما را تغییر می دهد. برای راهنمایی های عالی در زمینه تبلیغات محتوا، در فصل بعد با ما همراه باشید.

در واقع به چند لینک نیاز دارید؟

در نظر بگیرید که چند بک لینک در واقع برای رتبه بندی کلمه کلیدی مورد نظر خود نیاز دارید. در گزارش اکسپلورر کلمات کلیدی آنالیز سرپ “SERP Analysis”، می توانید صفحاتی را که برای عبارت موردنظر شما رتبه بندی شده اند و همچنین تعداد بک لینک های URL ها را مشاهده کنید. این یک معیار خوب برای تعیین تعداد لینک هایی است که شما واقعاً برای رقابت نیاز دارید و کدام وب سایت ها می توانند یک هدف مناسب برای لینک دادن باشند.

کیفیت لینک هایی که دریافت کردید چقدر بود؟

یک لینک از یک منبع بسیار معتبر، ارزشمندتر از ۱۰ مورد از سایت های بی کیفیت است. بنابراین به خاطر داشته باشید که کمیت همه چیز نیست. هنگام هدف قرار دادن سایت ها برای لینک، می توانید بر اساس میزان اعتبار آنها از معیارهای Domain Authority و Page Authority اولویت بندی کنید.

فراتر از لینک ها: چگونه توسعه، آگاهی و احساس، قدرت اثر دارند

بسیاری از روش هایی که برای لینک بیلدینگ استفاده می کنید ، به طور غیر مستقیم برند شما را نیز ایجاد می کند. در واقع ، شما می توانید لینک بیلدینگ را به عنوان راهی عالی برای افزایش آگاهی از برند خود ، موضوعاتی که در آنها معتبر هستید و محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید ، مشاهده کنید.

هنگامی که مخاطبان مورد نظر شما با شما آشنا شدند و محتوای ارزشمندی برای به اشتراک گذاشتن دارید ، به مخاطبان خود اطلاع دهید. به اشتراک گذاری مطالب خود در بسترهای اجتماعی نه تنها مخاطبان را از محتوای شما آگاه می کند ، بلکه می تواند آنها را تشویق کند تا این آگاهی را در شبکه های خود تقویت کرده و در نتیجه دسترسی شما را افزایش دهند.

آیا به اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی همان لینک ها هستند؟ خیر ، اما اشتراک گذاری برای افراد مناسب می تواند لینک ایجاد کند. اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی همچنین می تواند باعث افزایش بازدیدکنندگان و بدست آوردن بازدیدکنندگان جدید برای وب سایت شما شود، که می تواند آگاهی از برند را افزایش دهد و با افزایش آگاهی از برند می توان اعتماد و لینک ها را افزایش داد. ارتباط بین سیگنال های صفحات اجتماعی و رتبه بندی ها غیرمستقیم به نظر می رسد، اما حتی ارتباطات غیر مستقیم می تواند برای اطلاع رسانی استراتژیک مفید باشد.

امانت داری اهمیت زیادی دارد

برای موتورهای جستجو، اعتماد تا حد زیادی با کیفیت و کمیت لینک هایی که دامنه شما به دست آورده است تعیین می شود ، اما این بدان معنا نیست که عوامل دیگری نمی توانند بر قدرت سایت شما تأثیر بگذارند. به همه روش های مختلف اعتماد کردن به یک برند فکر کنید:

 • آگاهی (می دانید که وجود دارند)
 • مفید بودن (آنها پاسخ سوالات شما را ارائه می دهند)
 • صداقت (آنها آنچه را که می گویند انجام می دهند)
 • کیفیت (محصول یا خدمات آنها ارزشمند است، احتمالاً بیشتر از سایرین که شما امتحان کرده اید)
 • ارزش مستمر (آنها حتی پس از به دست آوردن نیازهای مورد نیاز خود نیز به ارائه ارزش های خود ادامه می دهند)
 • صدا (آنها به شیوه های منحصر به فرد و به یاد ماندنی ارتباط برقرار می کنند)
 • احساسات (دیگران در مورد تجربه خود در مورد برند چیزهای خوبی برای گفتن دارند)

نکته آخر چیزی است که ما در اینجا روی آن تمرکز می کنیم. نقد و بررسی محصولات یا خدمات یک برند، می تواند آن کسب و کار را گسترش یا شکست دهد.

در تلاش خود برای قدرت گرفتن از نظرات ، این موارد کلی را در ذهن داشته باشید:

 • هرگز به هیچ فرد یا آژانسی برای ایجاد یک بررسی مثبت جعلی برای برند خود یا یک بررسی منفی جعلی از یک رقیب پول ندهید.
 • در وب سایت خود یا وب سایت رقبای خود نظر ندهید. از کارکنان خود نیز برای این کار استفاده نکنید.
 • هرگز در ازای نقد، هیچ گونه مشوق ارائه ندهید.
 • همه بررسی ها باید مستقیماً توسط مشتریان در حساب های شخصی آنها گذاشته شود. هرگز از طرف مشتری نظر ندهید یا از آژانسی برای این کار استفاده نکنید.
 • در محل کار خود قسمتی را برای ایجاد نظر دهی در وب سایت خود ایجاد نکنید؛ اگر نظرات زیادی از یک IP ارسال شوند به عنوان اسپم در نظر گرفته می شوند.
 • دستورالعمل های هر پلتفرم نقد و بررسی که امیدوارید از آن نقد مناسبی بدست آورید، را بخوانید.

توجه داشته باشید بررسی هرزنامه ها کار مشکلی است که در سطح جهانی انجام شده است و نقض دستورالعمل های دولتی در زمینه تبلیغات منجر به پیگرد قانونی و جریمه های سنگین می گردد. این بسیار خطرناک تر از آن است که ارزشش را داشته باشد. بازی با قوانین و ارائه تجربیات استثنایی از مشتری، ترکیب برنده ای برای ایجاد اعتماد و اقتدار در طول زمان است.

اقتدار زمانی ایجاد می شود که برندها کارهای بزرگی را در دنیای واقعی انجام می دهند، مشتریان را خوشحال می کنند، محتوای عالی ایجاد و به اشتراک می گذارند و از منابع معتبر پیوند می گیرند.

در بخش بعدی و پایانی ، نحوه سنجش میزان موفقیت همه تلاش های خود و همچنین تاکتیک های تکرار و بهبود آنها را خواهید آموخت. فصل ۸ (اندازه گیری ، اولویت بندی و اجرای سئو)

برگرفته از “Link Building & Establishing Authority” وب سایت Moz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *