سئو چیست؟

سئو در لغت به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است. موتورهای جستجو (مانند گوگل) برای نمایش صحیح پاسخ کاربران نیازمند کمک صاحبان وب سایت ها هستند. سئو در واقع مجموعه اقداماتی است که درک محتوای وب سایت شما را برای موتورهای جستجو مقدور می سازد. موتورهای جستجو با درکی که از محتوای وب سایت ها از طریق سئو پیدا می کنند سایت ها را رتبه بندی و به جستجوگران نمایش می دهند.

سئو به معنای فریب موتورهای جستجو نیست. اقداماتی است که به درک محتوای یک وب سایت برای موتورهای جستجو کمک میکند. هرچه درک موتورهای جستجو از محتوای وب سایت ها صحیح تر انجام گیرد، موتورهای جستجو پاسخ های صحیح تری به جستجوگران ارائه خواهند کرد.

هر موتور جستجو استاندارد های خاصی را برای شناسایی کلمات و محتوای یک سایت بکار می برد. بر همین اساس فاکتورهای بسیاری نیز برای بهینه سازی یک وب سایت برای موتورهای جستجو وجود دارد. با وجود اینکه بیش از ۳۰ موتور جستجوی وب اصلی در دنیای وب فعال هستند گوگل به عنوان پیش تاز موتورهای جستجو به تنهایی بیش از ۹۰ درصد از جستجوهای دنیای وب را به خود اختصاص داده است.

استانداردهای موتورهای جستجو و همچنین فاکتورهایی که برای رتبه بندی نتایج جستجوها در موتورهای جستجو وجود دارد به عنوان مواردی محرمانه در موتورهای جستجو به شمار می آیند. البته موتورهای جستجو در مواردی دستورالعمل هایی را برای مدیران وب سایت ها ارائه می دهند ولی در نهایت فاکتورهای بسیاری نیز ناگفته و محرمانه باقی مانده است.

آنچه امروزه از دانش سئو در دسترس همگان قرار دارد حاصل تلاش و تجربه فعالان این حوزه است. شرکت های بزرگی در دنیا وجود دارند که تمام انرژی خود را بر روی شناسایی رفتار موتورهای جستجو قرار داده اند.

استفاده از هوش مصنوعی در موتورهای جستجو باعث شده که با گذشت زمان بتوانند نتایج بهتری را به مخاطبان خود ارائه دهند. با گذشت زمان فاکتورهایی که موتورهای جستجو برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کنند بسیار دقیق تر و سخت گیرانه تر می شود.

با توجه به اینکه دیده شدن در صفحه اول نتایج گوگل برای همه صاحبان وب سایت ها از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، توجه به فاکتورهای سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو اهمیت بسیار فراوانی دارد.

آیا راه میانبر هم برای سئو وجود دارد؟

تصویر مردی که در حال فکر کردن به راه میانبر برای سئو است

باید بدانیم که اگرچه همیشه افرادی در صدد یافتن راه های دور زدن استانداردهای سئو می باشند، ولی بهترین راه برای سئوی یک سایت در نظر گرفتن اصول و قوانین مشخص و به قولی رعایت استانداردهای موتورهای جستجوست. علت آن است که اگر رفتار یک موتور جستجو تغییر کند و متوجه راهکار های غلط و اشتباه در سئوی یک سایت گردد، احتمال خارج کردن آن سایت از لیست نمایش به جستجوگران بسیار زیاد است.

چطور سئو را یاد بگیریم؟

آموزش های رایگان بسیاری در دنیای وب وجود دارد که می توانید با آنها سئو را یاد بگیرید. طراحان اول نیز در جهت وظیفه اجتماعی خود و همچنین به جهت ارتقا سطح دانش علاقه مندان اقدام به ارائه آموزش سئو از سطح مقدماتی و مبتدی تا سطح حرفه ای به صورت رایگان نموده است.

شما می توانید برای شروع آموزش سئو از این مجموعه مقالات استفاده کنید. این آموزش ها به مرور زمان بروزرسانی و افزوده می شود و شما می توانید با پیگیری این آموزش ها اطلاعات خود در حوزه سئو را بروز نگه دارید. همچنین برای آموزش سئو به صورت خصوصی می توانید از طریق فرم تماس با ما درخواست خود را ثبت نمایید، کارشناسان طراحان اول در اسرع زمان با شما تماس خواهند گرفت.

برای سئو سایت خودم از مشاور کمک بگیرم یا از دانش خودم استفاده کنم؟

برای سئو کردن یک وب سایت دستورالعمل های مشخصی وجود دارد که شما و مشاوران سئو باید برای ارتقا سطح یک وب سایت انجام دهید. گرچه برخی از این دستورالعمل ها نیازمند دقت و دانش فراوانی است و نیازمند صبر و حوصله بسیار. همچنین شرکت های بسیاری در زمینه مشاوره و انجام پروژه های سئو فعال هستند.

باید توجه داشته باشید که دانش سئو، یک دانش بسیار حساس و مهم است و استفاده از روش های نادرست سئو برای بدست آوردن نتایج سریع و کوتاه مدت ممکن است باعث شود تا یک وب سایت با تغییر فاکتورهای رتبه بندی گوگل از نتایج این سایت حذف شود. در صورتی که تمایل دارید از مشاوران سئو کمک بگیرید توجه داشته باشید که به مشاوران مطمئن و کارآزموده اعتماد کنید تا در آینده با قوانین سخت گیرانه موتورهای جستجو روبرو نشوید.

مجموعه طراحان اول نیز با استفاده از دانش متخصصان سئو آماده ارائه هرگونه مشاوره در حوزه سئو به شما می باشد. شما می توانید از طریق پر کردن فرم تماس با ما نوع درخواست خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس گرفته و خدمات مورد نظر را به شما ارائه خواهند نمود.

زمان لازم برای نمایش سایت من در صفحه اول گوگل چقدر است؟

دنیای سئو دنیایی بسیار گسترده است. برای نمایش وب سایت شما در صفحه اول گوگل فاکتورهای زیادی نقش دارند. اینکه حوزه فعالیت وب سایت شما در دنیای وب چقدر اشباع شده از فاکتورهای مهم به شمار می آید. همینطور کلماتی که به عنوان کلمات کلیدی انتخاب می کنید تاثیر بسزایی در نمایش شما در صفحه اول گوگل خواهد داشت. عوامل بسیار دیگری نیز در بدست آوردن این نتیجه تاثیر گذار است.

به طور کلی هیچ دستورالعمل و زمان مشخصی برای اینکه بتوان گفت چه مقدار زمان لازم دارید تا در صفحه اول دیده شوید وجود ندارد. اما راه کارهایی وجود دارد که می تواند روند نزدیک شدن شما به صفحه اول را تسریع نماید. بکارگیری روش های صحیح سئو می تواند بهترین راه حل برای رسیدن به صفحه اول گوگل باشد.

مشاوران ما در طراحان اول با استفاده از تجربه و ابزارهای مخصوصی که برای سئو سایت استفاده می شود و همچنین بر اساس هزینه ای که تمایل دارید برای وب سایت خود انجام دهید زمان تخمینی رسیدن به صفحه اول گوگل را به شما اعلام خواهند نمود.

دقت داشته باشید که استفاده از راه کار هایی که برخی سودجویان به عنوان راه های میانبر به شما معرفی می نمایند می تواند منجر به برخورد سخت گیرانه موتورهای جستجو با وب سایت شما گردد. در برخی موارد موتورهای جستجو وب سایت های متخلف را برای همیشه از نتایج خود حذف خواهند کرد و این اتفاق می تواند منجر به ورشکستگی یک تجارت الکترونیک گردد.

سئو کردن سایت چقدر هزینه دارد؟

برای محاسبه قیمت سئو سایت هیچ فرمول خاصی وجود ندارد. جایگاه فعلی ، حوزه فعالیت، زمان مورد نظر، سختی کلمات کلیدی، تعداد کلید واژه های منتخب و بسیاری عوامل دیگر در هزینه سئو تاثیر گذار است.

همچنین بدون انجام بررسی های کارشناسی اولیه اعلام نظر در خصوص هزینه و قیمت فاقد اعتبار بوده و از نظر حرفه ای راهی برای فریب افراد به شمار می آید.

چه تضمینی وجود دارد که رتبه اول صفحه گوگل را بدست خواهیم آورد؟

با توجه به اینکه گوگل قوانین مربوط به رتبه بندی سایت ها را هر روز بروزرسانی می کند و قوانین سخت گیرانه ای در خصوص رتبه بندی سایت ها دارد، هیچ تضمینی در خصوص بدست آوردن رتبه اول صفحه گوگل وجود ندارد و ارائه هر تضمینی نوعی کلاه برداری محسوب می گردد. بروزرسانی های دائمی در الگوریتم های گوگل و استفاده گوگل از هوش مصنوعی باعث می شود که ارائه هر نوع تضمین در خصوص نحوه نتایج غیر ممکن باشد. با این وجود از آنجا که هدف نهایی گوگل ارائه بهترین و با کیفیت ترین اطلاعات به جستجوگران است رسیدن به این نتایج نیز با انجام اصولی دستورالعمل های سئو امکان پذیر است.